ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10031078
*
nr 1003 1078
Spegel
Aksel Kjersgaard, Denmark
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 18:13:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 16:31:05
1
600 kr
20/12 15:01:34
2
350 kr
20/12 15:01:34
1
400 kr (Budbetjänt)
20/12 15:01:58
2
450 kr
20/12 15:01:58
1
500 kr (Budbetjänt)
20/12 15:02:14
2
600 kr
20/12 15:02:14
1
600 kr (Budbetjänt)
20/12 15:02:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard denmark spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1003 1078
Spegel
Aksel Kjersgaard, Denmark
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 16:31:05 | 1 | 600 kr |
20/12 15:01:34 | 2 | 350 kr |
20/12 15:01:34 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
20/12 15:01:58 | 2 | 450 kr |
20/12 15:01:58 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/12 15:02:14 | 2 | 600 kr |
20/12 15:02:14 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
20/12 15:02:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard denmark spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45